Masterskomiteen 2018-2019

Kjetil Fladmark Larsen

Leder

Bærums Skiklubb
M: 992 40 370
E: kfl@vinterparken.com
Valgt: 2015

Christine Neumann

Komitémedlem

Bergens Skilag
M: 905 28 515
E: christine.neumann@online.no
Valgt: 2016

Stefan Johnsen Havnelid

Komitémedlem

NSF Alpint
M: 907 92 004
E: stefan@skiforbundet.no
Valgt: 2016

Per Inge Remmen

KOMITÉMEDLEM

Bærums Skiklubb
M: 970 41 000
E: per.inge@remmen.as
Valgt: 2018

Ola Ringsaker

MASTERS NM LEDER

M: 982 52 469
E: ola@smartfish.no
Valgt: 2018

Niels Lager

MASTERS YNG LEDER

M: 992 73 824
E: niels.lager1@gmail.com
Valgt: 2018

Ingeborg Blumer

Nettredaktør

M: 996 09 084
E: ingeborg.blumer@gmail.com
Valgt: 2018

Hva gjør Masterskomiteen

Masterskomiteen bistår NSF Alpint i planleggingen, oppfølgingen og gjennomføringen av alle mastersaktiviter.

Masterskomiteen skal være et bindeledd mellom mastersløpere, klubber, treningsgrupper og NSF Alpint, og sørge for at NSF Alpint har fokus på Masters som breddesatsing. Masterskomiteen rapporterer til Sportssjefen i alpint.

Komiteen har utvidet og videreført arbeidet som tidligere ble gjort av Veterankomiteen.

Målene til Masterskomiteen

  • Øke interessen og kunnskapen om alpint
  • Forlenge skikarrieren og skigleden, skape en arena der man kan pleie alpininteressen livet ut
  • Gjøre alpint til en breddeidrett, også for voksne og ”ikke-aktive”
  • Bruke alpint til å konkurrere og holde seg i form
  • Ha det gøy (sammen med andre alpinentusiaster)


Tidligere medlemmer i Masterskomiteen

NavnKlubbÅr
Elisabeth Økern ResenBærum Skiklubb2015-2018
Bjarne SolbakkenStranda IL2015-2017
Vibeke VilhelmsenHeming IL2015-2016
Henning AstrupHeming IL2015-2016
Nina Baardseth Heming IL2015-2016

Veterankomiteen

er forløperen til Masterskomiteen, og bestod av medlemmer fra de mest aktive miljøene som deltok i Veteranmesterskapet. Medlemmene arbeidet sammen med arrangøren i planleggingen og gjennomføringen av mesterskapet. Den tidligere Veterankomiteen er fortsatt delaktige i arbeidet med NM Masters, for å sikre at tradisjonene fra Veteranmesterskapet lever videre.

Den tidligere Veterankomiteen

Navn Klubb
Elisabeth Seeberg Ready
Kjell Johannes AurmoTrysilgutten IL
Agnar DørumOppdal IL
Arne Emil SætherTromsø Slalåmklubb
Halstein FinneVoss IL